Bezpieczna ścieżka do szkoły w Kamionkach.

Kiedyś, jedyną drogą z osiedla szeregowców do szkoły podstawowej w Kamionkach była dziurawa ulica spacerowa, bez chodnika. Dzieci musiały omijać dziury, a między nimi lawirowały samochody. Ruch był bardzo duży na tej gruntowej drodze

Inicjatywa

Zaproponowałem Burmistrzowi Przemysławowi Pacholskiemu utworzenie nowej drogi po drugiej stronie osiedla, polami do szkoły. Droga ta jest krótsza i bez ruchu pojazdów. Burmistrz zgodził się na tę propozycję.

Realizacja

Po dwóch latach od zgody Burmistrza, wykonano oświetlenie na nowej drodze. Ta ścieżka gruntowa do szkoły cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i rodziców.

Wpływ

Ta inicjatywa nie tylko skróciła drogę do szkoły, ale przede wszystkim zwiększyła bezpieczeństwo dzieci, które teraz mogą bezpiecznie dotrzeć do szkoły, nie martwiąc się o ruch samochodowy.

Dzięki tej zmianie, Kamionki stały się miejscem, gdzie bezpieczeństwo dzieci jest na pierwszym miejscu. To dowód na to, że nawet małe zmiany mogą mieć duży wpływ na naszą społeczność.

Cieszę się, że mogłem przyczynić się do tej pozytywnej zmiany i mam nadzieję, że będzie to inspiracją dla innych społeczności, aby podjąć podobne działania na rzecz bezpieczeństwa swoich najmłodszych mieszkańców.

1 thought on “Bezpieczna ścieżka do szkoły w Kamionkach.”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *